Over Snelle soep en een zielige Hond Max

snelle maaltijd

Paul heeft de taak op zich genomen om de collecte van de Nierstichting in ons dorp voortaan te coördineren. Dat houdt in dat hij moet zorgen dat er in alle straten van ons dorp volgende week collectanten rondgaan. Lijkt simpel maar alle collectanten moeten van te voren aangeschreven worden, er moeten collectebussen verzegeld worden, identiteitsbewijzen ingevuld en weet ik wat nog meer. Deze week komen alle collectanten in ons huis de bussen en toebehoren ophalenen het is hier dus al dagen een drukte van belang. Niet alle mensen zijn dol op honden dus besloten we Hond Max in de keuken aan de riem te leggen  zodat hij niet al het bezoek lastig valt met zijn gesnuffel en gekwispel. Onder protest laat hij zich in de keuken aan de paal vastleggen en joekert dan ook nog af en toe luid om aandacht… Bijna zielig hoor. Als ik een foto wil maken kijkt hij wat misprijzend weg…
kettinghond
Nou ja, het leed is snel geleden; nog vijf bussen te gaan!

Gewoon eten koken komt er ook niet van; ik ben te laat thuis, de eerst busophalers staan dan al aan de deur. Vandaag besloot ik maar een snelle soep te maken en zonder al teveel gerommel in de keuken is deze soep zo klaar! Ik gebruikte gewoon wat er zoal in de koelkast over was

 •  1 rookworst
 • 1 Italiaans worstje (meegebracht door Jan en Ans uit De Marken (I)
 • 1 klein blik flagolets
 • 1 grote wortel in kleine blokjes gesneden
 • 1 prei, fijngesneden
 • wat bloemkoolroosjes
 • 1 blik tomaten
 • wat water en een bouillonblokje (tja soms…)
 • wat chilivlokken
 • oregano
 • verse selderij
 • verse basilicum
Hopla, alle verse groenten fijnsnijden, boontjes en tomaten in de pan, groenten erbij en de kruiden. Wat vocht toevoegen. Even zachtjes laten pruttelen. De basilicum er vlak voor het opdienen over strooien. Klaar!

snelle maaltijd

Erbij  wrapps met een verkruimeld geitenkaasje. Zo’n geitenkaasje met spek. De kaas verkruimelen boven de wrapps. Spek in fijne stukjes snijden. Bestrooien met chilivlokken, drupje olijfolie erover en even in de hete oven. Prima snack bij de soep.
En nu; espresso toe.
Nog vier bussen te gaan!
Let op de collecte van de Nierstichting volgende week en geef met gulle hand!
© ellen.
Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *