Een mooie zonnige dag in ons Brabant…

aspergemarkt 037Wat wil een herstellende zieke nog meer; mooi weer, feest van de Skût en een prachtige optocht! Vanmorgen trokken 850 kinderen van de alle basisscholen uit Gemert en de kerkdorpen door het centrum van ons dorp, een optocht ter ere van het Kringgildefeest van de Skût. Alle basisscholen van de Gemeente Gemert waren door de Skut uitgenodigd om mee te doen aan deze optocht. De Rooi Skût is dit keer de gastheer van het feest. Ze hebben een grote feesttent geplaatst in de wei naast het kasteel. (Pal tegenover het huis van de familie Grûn Skût. Die zijn nu natuurlijk al uren bezig om Grûn ballonnen op te blazen om hun erf te versieren…De Jongste Bediende blaast ijverig mee, lucht genoeg tegenwoordig…) Het zal een heftig feest worden de komende dagen. Alle Schuttersgilden uit de verre omstreken zullen present zijn op het feest. De opening vandaag met alle basisschoolkinderen was in ieder geval fantastisch. Alle scholen hebben keihard gewerkt om er iets moois van te maken. Er zijn de meest prachtige vendels gemaakt, frietsausemmertjes werden getransformeerd tot goudbeklede Skûtstrommels en verlegen jongentjes ontpopten zich opeens als echte vendeliers. En zo trokken ze door de straten van ons dorp, als Grûn, Rooi, Oranje, Paars, Geel, Blauw Gildes…Allemaal even mooi, allemaal veel plezier… historische optocht en een borreltje voor de schut

Wij zaten op een terrasje met Meester Jan en Ans. We genoten van de kleurrijke optocht.

Zo gaat dat in ons dorp!

© ellen.

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *